Știri
Marian Râlea și Abracadabra în mijlocul românilor din Atena și Salonic
Fundația Abracadabra și Teatrul Național pentru copii Abracadabra cu sprijinul Departamentului pentru Românii de pretutindeni vor derula în 26 și 27 noiembrie 2022 proiectul Drumul lui Făt Frumos prin poveștile de iarnă ale românilor.
Întâlnirile cu românii mici și mari din Grecia vor avea loc la Atena la școala de limbă română, cultură și civilizație - Dacia în data de 26 noiembrie ora 12.00 și la sediul Asociației Carpatia din Salonic in data de 27 noiembrie ora16.00.
Magicianul poveștilor alături de întreaga sa echipă îi va invita pe cei mici să devină Feții Frumoși și Ilenele Sânziene din poveștile românilor.
“Propunem două întâlniri de suflet în care vom depăna, în ajunul sărbătorii naționale, de 1 decembrie, poveștile noastre ale românilor de pretutindeni. La mulți ani, dragi români !” a spus Marian Râlea – Magicianul poveștilor